fbpx

Forum

Ciekawa sytuacja dotycząca podatków 🙂

Cytat

Witam. Mam do Was kilka pytań, pierw przedstawię w skrócie swoją sytuację. Posiadam x pieniędzy (poniżej 75000zł) w kryptowalucie.
Wiem, że jest ona opodatkowa 19% podatku dochodowego przy spieniężeniu jej. Jestem jeszcze nieletni i posiadam ją na koncie pełnoletniego znajomego. I tu moje pytania
1) Od jakiej wypłacanej kwoty jest szansa, że US się mna zainteresuje?
2) Jeśli chciałbym zapłacić podatek jako 17 latek, tak jakby za znajomego który mi to wypłaca i od razu przelewa pozniej na moje konto konto bankowe, to da się tak?
3) W razie nie zapłacenia podatku przy sumie załóżmy 8000PLN jak wygląda postępowanie US? Czytałem gdzieś, że przy takich ilościach jest to po prostu wezwanie do zapłaty tych 19% + mała kara (ok 500zł), czy to prawda?
Czy wyglada to zancznie gorzej? Dziękuje i czekam na odpowiedz !

Forum o kryptowalutach i nowych technologiach

Forum dyskusyjne to nasz kolejny etap rozwoju naszego portalu Kryptowaluty.Expert Posiadanie swojego forum internetowego na temat kryptowalut i nowych technologi dostarcza nam pełną kontrolę publikowanych informacji. Bardzo często użytkownicy zadają nam pytania na na wiadomościach. Nasze forum poprawi jeszcze bardziej komunikację i edukację z naszymi użytkownikami.

Chcemy aby to miejsce było na jak najwyższym poziomie merytorycznym dlatego prosimy o posty konkretne i wysokiej jakości.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters